25 Nisan 2024

Deniz Efe Bildiğimiz Gibi

Sadece son yılların değil, belki de tarihin en yetenekli Arap atları arasında gösterilen DENİZ EFE (Altaha – Ahubere/Caş), birincilik serisine G3 23 Nisan Koşusu ile devam etti ve 21. koşusunda 14. birinciliğine ulaştı.

Deniz Efe Bildiğimiz Gibi

Koşunun başlangıcında liderliği alan DENİZ EFE, PITIR ve SARAFİM’in takibinde son düzlüğe de lider çıkan safkan oldu. Kendisini yakın takip eden ve çok başarılı bir performans ortaya koyan PITIR (Güntay – İncidil/İbocan) tarafından yakın markaja alınan DENİZ EFE, rakibine koşunun her yerinde hakimdi. Fark son metrelerde 1 boya kadar inse de, 1.29.68 gibi çok iyi bir derece gerçekleştiren DENİZ EFE kariyerine bir grup koşu zaferi daha ekledi. Çok başarılı bir performans gösteren PITIR 2. olurken, son metrelerde güçlü bir sprint gerçekleştiren TUNÇ SİPERİ (Kurtel – Yetenekli/Ayabakan) 3. oldu.

G3 23 Nisan Koşusu

Deniz Efe Bildiğimiz Gibi

2023 senesini arka arkaya aldığı 3 birincilik ile kapatan DENİZ EFE, bu sene koştuğu 2 koşuda da seriyi bozmadı ve birincilik serisini 5 koşuya çıkardı. Başarılı safkan, 11 Mayıs’ta koşulacak G1 Türkiye Büyük Millet Meclisi Koşusu için şimdiden önemli favori konumunda bulunuyor.

Oytun Yağız Göksel

Paylaşım

Diğer Yazılar