21 Nisan 2024

Alihan Kazanarak Döndü

G3 Ali Doğan Ünlü Koşusu’nu daha önce çim pistte kazanma başarısı gösteren ALİHAN (Agresivo-I Am That Chick/Closing Argument), bu sene sentetik pistte de kazanmayı başardı.

Alihan Kazanarak Döndü

Çim pist ölçümünün çok ağır olması nedeniyle sentetik pistte gerçekleşen G3 Ali Doğan Ünlü Koşusu, beklenildiği gibi ALİHAN’ın liderliği ile başladı. Ön grupta konumlanmayı seven bir başka safkan CAPTAIN FANTASTIC (Mishwish-Rahaf/Street Cry) ise koşu boyunca rakibini yakın takip etti. Oldukça yavaş tempolarla seyreden koşuda ilk metreleri 1 ve 2. geçen safkanlar, bitiş çizgisini de aynı sıralama ile geçtiler ve ALİHAN son metrelerde rakibi güçlü gelse de jokeyi Akın Sözen ile kazandığı bu önemli koşu ile başarılı kariyerine jokeyi ile bir Grup koşu zaferi daha ekledi. Kendisini yakın takip eden CAPTAIN FANTASTIC son metrelerde rakibine yaklaşsa da farkı ancak 1 boya indirebildi ve ikincilikte kaldı. EMIL KURJAK (Luxor-Katsuya/Kaneko) koşudan üçüncü olarak ayrıldı.

Alihan Kazanarak Döndü

Koşunun yavaş başlaması nedeniyle son metrelere kadar güçlü kalabilen ALİHAN, son 800’ü 45 saniyede koşmayı başardı. Kısa mesafelerde son senelerin en başarılı safkanlarından olan ALİHAN, bu birincilik ile 30 koşuluk kariyerinde 16. birinciliğini elde etmiş oldu.

Alihan Kazanarak Döndü

Oytun Yağız Göksel

Paylaşım

Diğer Yazılar