21 Nisan 2024

Sentetik Pist Uzmanı Madras

Çim pistin ağır olması nedeniyle sentetik pistte gerçekleştirilen ve ilk kez sentetik pistte koşulan KV-9 Sadık Eliyeşil Koşusu’nu, sentetik pistte koştuğu her koşuyu ilk 2 derecede bitirmeyi başaran MADRAS (Halicarnassus-Cihannur/Unaccounted For), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Sentetik Pist Uzmanı Madras

Koşuyu kazanan MADRAS’ın ekürisi BAHUBALİ tarafından tempo verilen koşu oldukça hızlı başladı. Son viraja kadar liderliğini sürdüren BAHUBALİ’yi, viraj üzerinde IRON SKY yakaladı ve liderliği alarak son 400 metreye kadar liderliğini sürdürdü. Ancak bu metrelerden sonra hızını artıran MADRAS, yaptığı çok etkili sprint ile koşuyu 4 boy fark ve 2.02.98 gibi oldukça iyi bir derece ile kazandı. İlk sentetik pist denemesinde KOMİK KOMEDYEN (Victory Gallop-Süs Biberi/Bin Ajwaad) başarılı bir ikincilik elde ederken, son 400 metreye kadar koşunun lideri olan IRON SKY (Myboycharlie-Al Jawhara/Victory Gallop) son metrelerde temposu düşse de üçüncü olmayı başardı. Koşunun favorisi COUNTACH (Myboycharlie-Real Girl/Distant Relative) 4., SONG RISING (Trappe Shot-Maraca/Green Tune) ise 5. oldu.

Sentetik Pist Uzmanı Madras

Madras’dan 6 Koşuda 4 Birincilik

Koştuğu 6 sentetik koşuda 4 birincilik, 2 de ikincilik elde eden MADRAS, Anafartalar Koşusu için şimdiden favori olarak gösterilmeyi hak eden bir performansa sahip. Son 9 koşusunda da Özcan Yıldırım ile start alan tayın uzayan mesafede artan performansı da dikkat çekiyor.

Sentetik Pist Uzmanı Madras

Oytun Yağız Göksel

Paylaşım

Diğer Yazılar