21 Nisan 2024

Koca Seyid Bu Pisti Seviyor

KV-7 Şükrü Dinçel Koşusu’nu, sentetik pistin başarılı isimlerinden KOCA SEYİD (Smart Robin-Red Bird/Fantastic Fellow), jokeyi Ali Yıldız ile kazandı ve sentetik pistteki başarılı grafiğini yeni bir birincilik ile süsledi.

Koca Seyid Bu Pisti Seviyor

İlk metrelerde AGE OF FIRE ve ARSLAN’ın giriştiği liderlik mücadelesi koşuyu ortalama üstü tempolara taşıdı. Son düzlüğe çıkarken koşunun favorisi AGE OF FIRE liderliği alsa da son 200’den sonra dış kulvardan çok güçlü gelen KOCA SEYİD ve ZAFER ATEŞİ (Win River Win-Gold Hyperion/Pharly) diğer safkanlardan ayrılıp birincilik mücadelesine başladılar. Bu mücadeleden galip ayrılan ise KOCA SEYİD oldu. 10 yaşındaki başarılı safkan ZAFER ATEŞİ ikincil olurken, COOL STAR (Torok-Tawafeeg/Bernardini) ise koşunun üçüncülüğünü elde etti.

Koca Seyid Bu Pisti Seviyor

Son 8 sentetik pist koşusunda 5 birincilik 3 de ikincilik elde eden KOCA SEYİD, bu pistin en başarılı safkanlarından biri. Birçok safkanın aksine hazırlıklarını hipodromda değil de doğada yapan safkanın başarılı performansında hiç kuşkusuz stresten uzak kalmasının olumlu etkisi göz ardı edilmemeli.

Oytun Yağız Göksel

Paylaşım

Diğer Yazılar