25 Nisan 2024

Burgas’ın Gösterişli Dönüşü

Son yıllarda sahalarımızın gördüğü en başarılı safkanlardan olan BURGAS (King David – Thisbe/Yavustar), verdiği 179 günlük aradan alıştığımız gibi, kazanarak döndü ve gösterişli kariyerine G3 Prof. Dr. Kenan Binak Koşusu zaferini de ekledi.

Burgas’ın Gösterişli Dönüşü

Beklendiği gibi TIMELORD’un liderliğiyle seyreden koşuda, bu safkanın liderliğiyle de son düzlüğe çıkıldı ancak yakın takipte olan VINCITORE (Victory Gallop – Elevato/Kaneko), son 400 metreye girilirken liderliği alan isim oldu. Ancak bu metrelerden sonra çok güçlü ataklarla gelen BURGAS son 300 metreye girilirken liderliği aldı ve koşuyu 3 boyluk farkla ve 1.54.10 gibi oldukça iyi bir derece ile kazandı. VINCITORE 2. olurken, bu safkanın 5.5 boy gerisindeki 3.lük mücadelesinden galip ayrılan, son metrelerde rakibi NATIVE POWER’ı geçen EXTRACTION (King David – Nom De La Rosa/Oratorio) oldu.

G3 Prof. Dr. Kenan Binak Koşusu

Burgas'ın Gösterişli Dönüşü

Geçtiğimiz sene 5 koşuluk birincilik serisi sonrası koştuğu 3 koşuda da galibiyete ulaşamayan BURGAS, 2024 yılına galibiyetle başladı. Muhteşem yarış kariyerinde 7 G1 galibiyeti olan safkan bu formuyla bu sene bu sayıyı artıracak gibi gözüküyor.

Oytun Yağız Göksel

Paylaşım

Diğer Yazılar