17 Nisan 2024

Veliefendi Bahar’a Merhaba Dedi

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda İlkbahar Yaz sezonu 17 Nisan Çarşamba günü 10 koşulu bir programla başladı. Büyük umutlarla hazırlanan 3 yaşlı Arap taylarının Şartlı-1 koşusuyla başlayan sezonun ilk kazananı jokeyi Ali Yıldız’la start alan KOCAEFE (Yılmabaşar-Gülerana/Dayıbey) oldu.

Veliefendi Bahar’a Merhaba Dedi

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda İlkbahar Yaz sezonu 17 Nisan Çarşamba günü 10 koşulu bir programla başladı.

Büyük umutlarla hazırlanan 3 yaşlı Arap taylarının Şartlı-1 koşusuyla başlayan sezonun ilk kazananı jokeyi Ali Yıldız‘la start alan KOCAEFE (Yılmabaşar-Gülerana/Dayıbey) oldu. Start çıkışında titizlik yapan safkan yarışa diğer rakiplerinin gerisinde başlasa da jokeyinin soğukkanlı idaresiyle, koşuyu kazanmayı başardı.

Veliefendi Bahar'a Merhaba Dedi

Aynı gün koşulan diğer 2 Şartlı-1 yarışın kazananları ise Muhammed Mir Bilgin ile start alan SEMEND BATUR (Semend-Nigarım/Haberbatur) ve Müslüm Çelik’in bindiği MEHMETOĞLU (Ayabakan-Dağ Balı/Sağanak) kazandılar.

Veliefendi Bahar’a Merhaba Dedi

Sezonun çim pistte gerçekleştirilen ilk yarışı ise Serbest Handikap Orhan Meker Koşusu oldu. 13 safkanın katıldığı koşuyu favori safkan DRAGON FLAME (Torok-Happy Valentine/Thewayyouare) jokeyi Ayhan Kurşun’la kazandı.

Günün bir diğer önemli yarışı, Ergin Talay Koşusu ise 5 tayın katılımıyla gerçekleşti. 3 yaşlı İngiliz taylarının en yüksek handikap puanlı safkanı BLUE SUNSET (Air Vice Marshal-Visarno/Kitten’s Joy) bu koşuyu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde çok da zorlanmadan kazandı.

Veliefendi Bahar'a Merhaba Dedi

Sezon açılışında tribünler beklenilenden az kalabalık olsa da Veliefendi önemli safkan ve jokeyleri ağırlamış oldu. Başarılı jokeylerimizden Selim Kaya 16 ay sonra döndüğü mesleğinde ara sonrası ilk kez Veliefendi pistine çıkarken. Katıldığı yarışlardan 1 ikincilik 1 de yedincilikle ayrıldı.

Günün iki önemli koşusunda safkanlar 3 yaşlı İngiliz taylarının önemli temsilcilerini izlerken bir de Şartlı 5 koşuda start alan TIME TO SHINE (Luxor-Chantilly/Whipper) da izleyenlere etkileyici bir performans sundu. Jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu kazanan safkan eski günlerine dönmüş görüntüsü verdi.

Toplam 10 koşunun yer aldığı programla birlikte İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda İlkbahar – Yaz sezonu için start verilmiş oldu. Bu hipodromda 30 Haziran Pazar günü 98.’si düzenlenecek olan Gazi Koşusu için de heyecanın dozu artmış oldu.

Herkese sağlık ve başarılı bir sezon diliyoruz…

Mehmet Marangoz

Paylaşım

Diğer Yazılar