29 Ekim 2022

TJK Resim Yarışması Sergisi Büyük İlgi Görüyor

TJK Resim Yarışması Sergisi Büyük İlgi Görüyor. Türkiye Jokey Kulübü tarafından at temalı eserler yaratılmasını teşvik etmek adına “At, At Sevgisi ve At Yarışı” konulu geleneksel resim yarışmasının 11.’si bu sene düzenlendi.

TJK Resim Yarışması Sergisi Büyük İlgi Görüyor

15 Eylül Perşembe günü, Beşiktaş Belediyesi Çağdaş Sanat Galerisi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde çok sayıda davetli ve sanatseverin katılımıyla yarışmanın ödül töreni gerçekleşti ve 660 eserin değerlendirildiği yarışmada dereceye girenler, seçici kurul özel ödülü alanlar sanat merkezinde sergilenmeye başlandı.

Resimlerin daha fazla sanatsevere ulaşabilmesi adına festivallerde ve farklı yörelerde de sergilenmesi kapsamında ilk olarak Sur Kültür Yolu Festivali’nde ziyarete açıldı. 2000’den fazla sanatçının çeşitli dallardaki 1500 eseriyle hayata geçirilen festivalin açılışına, Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Mehmet Nuri Ersoy, Diyarbakır Valisi Sn. Ali İhsan Su, Diyarbakır Milletvekili ve eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sn. Mehmet Mehdi Eker, TJK Başkanı Sn. Serdal Adalı da katıldılar.

TJK Resim Yarışması Sergisi son olarak cumhuriyetimizin 99. yılını kutladığımız 29 Ekim günü, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda sanatseverlerle buluştu. Türkiye’nin çeşitli kentlerinde açılan sergi, sanatseverler tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Mehmet Marangoz

Paylaşım

Diğer Yazılar