3 Ocak 2023

Şahin Civacı’dan Kanada’da G2 Koşu Galibiyeti

27 Kasım Pazar günü Kanada’nın Woodbine Hipodromu’nda gerçekleştirilen G2 Kennedy Road Stakes’i Türk jokey Şahin Civacı’nın bindiği Candy Overload (Reload-Mini Candy/Candy Ride) isimli safkan kazanmayı başardı.

Şahin Civacı’dan Kanada’da G2 Koşu Galibiyeti

3 ve yukarı yaşlı 10 safkanın start aldığı koşu, 1200 metre sentetik pistte gerçekleştirildi. 1:09.17’lik bitiriş derecesiyle 15. startında ilk grup koşu birinciliğine ulaşan Mark Casse’nin antrene ettiği Candy Overload, böylece kariyerinin 4. birinciliğini hanesine yazdırmış oldu. Yarışı gerilerde takip eden safkan son düzlüğe de sondan ikinci olarak girmesine rağmen, etkili sprinti koşuyu kazandı. Son metrelere kadar önde olan Ice Chocolate (Goldikovic – Amor Chocolat / Northernafleet) ikinci, yarışa tempo veren Lucky Score (Lookin At Lucky – Miss Matzo / Royal Academy) ise üçüncü oldu.

Candy Overload ile G2 koşu birinciliğine ulaşan Şahin Civacı, aynı zamanda 27 Kasım Pazar günü Woodbine’da 4 koşu kazandı. Bu yıl 504 yarışta 76 galibiyet elde eden Şahin Civacı, Kuzey Amerika’da toplam 2586 koşuda 310 galibiyete ulaştı. 1994 yılında Kanada-North Vancouver’da doğan ve 2010 yılında Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nden mezun olan Şahin Civacı’nın ülkemizde de 455 yarışta 35 galibiyeti bulunuyor.

Mehmet Marangoz

Paylaşım

Diğer Yazılar