22 Ekim 2022

King Man Go Formunun Zirvesinde

İngiliz atlarının kum pistte 5 G1 yarışı var ve bunların dördü 2000m ve üzeri mesafelerde koşuluyor. Diğer tek yarış olan Ankara Kalesi Koşusu, 22 Ekim Cumartesi günü 1500m mesafede 75. Yıl Hipodromunda koşuldu.

King Man Go Formunun Zirvesinde

3 ve yukarı yaşlı 10 atın katıldığı koşuda Regardless (Captain Rio – She’sIndy Money / A.P.Indy) ve Aegean Finale (Not This Time – Final Sense / Street Sense) rakiplerinin bir adım önünde, favori olarak gösterilen iki safkandı.

Startla birlikte öne gelen King Berkay (Bosporus – Cybele / Royal Abjar) koşuya tempo verip düzlüğe de önde çıktı. Yarış boyu rahat tempoda giden Regardless son 400’de liderliği alıp son 200’e 3 boy kadar önde girse de çok kuvvetli bir sprint yapan King Man Go (Mendip – Pomerol / Honour And Glory) yarış hayatındaki ilk Grup 1 birinciliğine jokeyi Özcan Yıldırım ile ulaştı. Regardless ikincilikte kalırken, Aegean Finale temposunu artıramayınca üçüncülükte kaldı. Koşuyu uzun süre önde götüren King Berkay ise yarışı dördüncü olarak tamamladı.

Daha önce dört kez Grup 1 ikinciliği olan King Man Go, start aldığı 40. yarışında 13. birinciliğine Grup 1 yarışta ulaştı. Aynı zamanda Özcan Yıldırım da bu safkan ile start aldığı ilk yarışı kazanmış oldu. İlk buluşmalarında önemli bir başarıya imza atan ikilinin kış sezonunda da yollarına birlikte devam etmeleri halinde nasıl bir performans ortaya koyacaklarını hep beraber göreceğiz.

Mehmet Marangoz

Paylaşım

Diğer Yazılar