3 Kasım 2022

Fearless King Yakında Türkiye’de

2023 aşım sezonundan itibaren Türkiye’de yetiştiricilere hizmet vermek üzere, Türkiye Jokey Kulübü tarafından satın alınan Fearless King (Kingman-Astrelle/Makfi) karantina işlemleri bittikten sonra Aralık ayında Türkiye’ye gelecek.

Fearless King Yakında Türkiye’de

2 yaşlı olarak 28 Temmuz 2019 tarihinde katıldığı koşuyu kazanarak Almanya’da yarış hayatına başlayan Fearless King, 3 yaşlı döneminde ise klasik koşulardan olan G2 Mehl-Mülhens-Rennen’i (Almanya Tay Deneme) birincilikle tamamladı. Bu önemli koşuda Fearless King, “Yılın Atı” seçilen Rubaiyat’ı (Areion – Representera / Lomitas) mağlup eden ilk safkan olmuştu.

Bir yıl aradan sonra 29 Temmuz 2021 tarihinde Fransa’da katıldığı koşudan galibiyetle ayrılan Fearless King, 5 koşu süren kısa yarış hayatını 3 birincilik, 1 üçüncülükle noktaladı. 2018 yılı Tattersalls Ekim ayı yearling satışlarında 175 bin gineye alıcı buldu. 2022 yılında haraya alınan Fearless King, bu yıl Gestüt Helenenhof’ta aşım yaptı.

2023 yılında Türk yetiştiricilere hizmet verecek olan safkan, babası Kingman’in Türkiye’de aygırlık yapacak ilk yavrusu olacak.

Mehmet Marangoz

Paylaşım

Diğer Yazılar