17 Aralık 2022

Arjantin’de TJK Koşusu

Arjantin’in San Isidro Hipodromunda, Gran Premio Carlos Pellegrini başta olmak üzere birçok G1 yarışın yer aldığı program dahilinde Türkiye Jokey Kulübü Koşusu gerçekleştirildi.

Arjantin’de TJK Koşusu

17 Aralık günü düzenlenen Türkiye Jokey Kulübü Koşusu’nu, Vacacion Ekürisi’ne ait Correa Aranha Jose Luiz’in antrene ettiği Night War (War Command – Nada Oscura / Interprete) isimli safkan, jokeyi Fernandes Goncalves Francisco ile kazanmayı başardı.

Çim pistte 1200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen Premio Jockey Club De Turquie’de bu yıl 10 safkan start alırken, koşunun bitiriş derecesi 1:09.33 oldu. Startla birlikte liderliği alıp son 200’e kadar da kolay gelen Earthling (Il Campione – Seras Estrella / Interprete) kazanan rakibinin etkili sptintine cevap veremeyince ikincilikte kaldı. Sonlardaki ataklarıyla Blufi (South Kissing – Dal Briole / Dali Fitz) üçüncü olurken, Triunfo Celeste (Cima De Triomphe – Cala Celeste / Orpen) ise mücadeleden dördüncü olarak ayrıldı.

Arjantin'de TJK Koşusu 2

Arjantin TJK

Yurtdışında düzenlenen birçok TJK Koşusunda olduğu gibi, Arjantin’de düzenlenen bu önemli koşuda da ülkemiz üst düzeyde temsil edildi. Türkiye Cumhuriyeti Buenos Aires Büyükelçisi Şefik Vural Altay da San Isidro Hipodromu’ndaki bu önemli koşuyu izleyip, kazanan atın sahibine ödülünü takdim etti.

Mehmet Marangoz

Paylaşım

Diğer Yazılar