8 Nisan 2023

Yollaraz Kolay Kazandı

İstanbul’da gerçekleşen KV-6 koşuda, süratli stiliyle bildiğimiz Yollaraz’ın (Yaşarcık-Çöldesu/Odinhan) kolay ve etkileyici birinciliğini izledik. Jokeyi Sadettin Boyraz ile ilk metrelerde aldığı liderliği bitiş çizgisine kadar koruyan başarılı safkan, 1400 metre mesafede ve sentetik pistte gerçekleşen koşuyu 1.32.21 gibi iyi bir dereceyle kazandı.

Yollaraz Kolay Kazandı

Koşunun ilk metrelerinde liderliği alan Yollaraz’ı yakın takip eden isim Yetim Ali ve Kayasel oldu. Son 400’e girilirken Yetim Ali rakibine yaklaşmaya çalıştı, dış kulvardan da Kayasel sprintine başladı ancak Yollaraz son metrelerde farkı daha da artırarak koşuyu 4,5 boyluk farkla kazanmayı başardı. Yetim Ali (Burukcan-Vika/Kaizbert) koşunun ikincisi olurken, Kayasel (Altaha-Harika/Umutbey) ise üçüncü oldu.

7 yaşındaki başarılı safkan Yollaraz bu galibiyetle toplam birincilik sayısını 18’e yükseltti. Birçok KV koşu galibiyetinin yanı sıra A2 ve G3 galibiyetleri de bulunan başarılı safkan, toplam ikramiye kazancını da 2 milyon liranın üzerine çıkarmış oldu.

Oytun Yağız Göksel

Paylaşım

Diğer Yazılar