Yeni Sayımız Çıktı…

Mart ve Nisan aylarında körfez ülkelerinde çok önemli yarışlar gerçekleştirildi. Bu yarışlar içerisinde kuşkusuz en önemlileri Saudi Cup ve Dubai World Cup olarak öne çıktılar. Dünyanın en yüksek ikramiyeli yarışı olan Saudi Cup’ı sürpriz bir isim olarak Emblem Road kazanırken, o yarışın ikincisi Country Grammer ise yine bir sürpriz yaparak Dubai World Cup’ı kazandı. Her iki atın da Suudi Arabistanlı sahiplerinin olması dikkat çekerken bu festivallerde öne çıkan ise Japon atlarının başarıları oldu. Suudi Arabistan’da 4, Dubai’de ise 5 yarış kazanan japonlar her iki festivale de damga vurmuş oldular.

Dubai World Cup Karnavalı kapsamında o ülkeye giden 6 Türk atımızın olması, bu sene karnavalı bizler için daha heyecanlı hale getirmişti. Üstelik bu atların üçü birden Süper Cumartesi olarak adlandırılan, Dubai World Cup günü koşulacak yarışlar öncesi bir nevi eleme yarışlarında start alınca bizler de BOSPHORSE olarak soluğu Dubai’de aldık. Orada yaşanan her gelişmeyi dergimizde bulabilirsiniz. Ayrıca Saudi Cup ve Dubai World Cup festivallerindeki heyecanı sizlere daha iyi aktarabilmek adına her iki organizasyonda da günler öncesinden yerimizi aldık ve gelişmeleri festivalin merkezinden haberleştirdik.

Türkiye’de ise ilk Grup 1 yarışlar Ege ve Akdeniz Derbisi gerçekleştirildi. İzmir ve Adana’nın tek grup 1 yarışları olan derbiler, şehirlerinde kalabalık izleyiciler ve etkinliklerle birlikte büyük heyecana sahne oldu. Ege Derbisi’ni kazanan Oğlum Doruk, jokeyi Özcan Yıldırım ile favori gösterilmediği koşuyu kazanmayı başarırken, Akdeniz Derbisi’nde Osman Bey Jokeyi Halis Karataş idaresinde pist rekoru kırdı.

Satış organizasyonlarında ise bu sene GOFFS bir ilki gerçekleştirerek Dubai World Cup öncesi Breeze Up satış etkinliği düzenledi. Çok önemli katılımın olduğu satışlar büyük beğeni alırken, klasikleşeceğe benziyor. Ayrıca TATTERSALLS, ARQANA ve Fasig Tipton satışları da dergimizde yer aldı. Global atçılıkla ilgili yetiştiricilik ve yarışçılık haberlerini ve daha fazlasını bu sayımızda bulacaksınız…

Online okumak için tıklayınız.

mehmet

BOSPHORSE Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: