Zolo Muum Kolay Kazandı

G1 Akdeniz Derbisi’nde elde ettiği başarılı üçüncülük sonrası, 61 kg. sikletiyle KV-7 Polis Günü Koşusu’na katılan Zolo Muum (Papa Clem-Controllable/Al’s Theatre), jokeyi Özcan Yıldırım ile oldukça parlak bir galibiyet aldı.

Zolo Muum Kolay Kazandı

Koşunun ilk metrelerinde Blende Rende liderliği alan isim oldu. Son düzlüğe yaklaşırken King Serkan ve Zolo Muum rakiplerine yaklaştı. Son 400 metreye girildikten sonra ise tek kişilik şova dönüşen koşunun yıldızı Zolo Muum oldu. Son metrelerde rakiplerini ikincilik mücadelesi ile baş başa bırakan formda safkan, Akdeniz Derbisi’ndeki performansının tesadüf olmadığını kanıtladı. Final metrelerindeki ataklarıyla Litecoin (Victory Gallop-Flashys Song/Songandprayer), Gökhan Babam’ı (Güngör Baba-Sabur/Red Bishop) burun farkla geride bırakarak ikincil olmayı başardı. Zolo Muum, 2000 metre mesafede ve kum pistte gerçekleşen koşuda 2.08.72 gibi oldukça iyi bir derece gerçekleştirdi.

Koştuğu 29 koşuda sadece 3 kez tabela dışında kalan Zolo Muum, Ankara’daki ilk, kariyerindeki 10. galibiyete oldukça gösterişli bir şekilde imza atmış oldu.

FACEBOOK TWITTER

Defiant Aradan KV-7 Galibiyeti ile Döndü
Zolo Muum Kolay Kazandı
Berkenin Kızı Ağır Siklete Rağmen Kazandı
Mr Jingles’tan Gösterişli Galibiyet
Lusia İlk Kısa Vadeli Birinciliğine Ulaştı
Yollaraz Kolay Kazandı
Harlan Draka 2’de 2 Yaptı
A3 Kartepe Koşusunu Bozarslan Kazandı
Bosphorse Mart Sayısı Yayımda!
Demirperde Sezonun Perdesini Açtı
Başımız Sağ Olsun…

Messenger WhatsApp İletişim