Tattersalls ve Türk Atçılar Depremzedelerle Omuz Omuza…

İngiltere’deki yardım kuruluşları, Afet Acil Durum Komitesi (DEC) önderliğinde, Türkiye ve Suriye’deki afetzedelere yardım sağlamak üzere kampanya başlattılar. Tattersalls da yardım amaçlı online aygır aşım hakkı satış organizasyonu düzenleyerek bu kampanyaya destek sağladı. En yüksek fiyata ulaşan aşım hakkını ise Türk at sahibi ve yetiştirici Emir Alkaş satın aldı.

Tattersalls ve Türk Atçılar Depremzedelerle Omuz Omuza…

Tattersalls da Türkiye ve Suriye’de 50 binden fazla insanın ölümü ile sonuçlanan 6 Şubat deprem felaketi ve Ukrayna’daki savaş mağdurlarına yardın amaçlı aygır aşım hakkı satış organizasyonu düzenleyerek bu kampanyaya destek sağladı. Kampanyaya katılan hara ve çiftlikler stoklarındaki bazı aygırların bir ya da birden fazla aşım hakkını, Tattersalls’un online satışları aracılığı ile pazarladılar.    

20-21 Şubat günleri, hayır kurumu çevrimiçi eylemi adıyla düzenlenen satışlarda 79 aygırın -farklı sayılardaki- aşım hakları satışa sunuldu. Tüm aygırlara talep oluştu ve rezerv fiyata ulaşan 31 aygırın aşım hakkı toplamda yaklaşık 250.000 pound’a alıcı buldu. Salı gecesi ve çarşamba sabahı da bu fiyatlara yeni talepler de eklenince toplamda yaklaşık 370.000 pound gelir elde edildi. 

Tüm satış içerisinde 35 bin pound ile en yüksek fiyata ulaşan Showcasing’in (Oasis Dream-Arabesque/Zafonic) aşım hakkını Türk at sahibi ve yetiştirici Emir Alkaş satın aldı. Bu aygırın 2023 yılı aşım bedeli 45 bin pound’du. Bir başka Türk atçısı Serhat Ürküt’de, 3.800 pound ödeyerek Armot’un (No Nay Never-Hestia/High Chaparral) bir aşım hakkına sahip oldu.

FACEBOOK TWITTER

Defiant Aradan KV-7 Galibiyeti ile Döndü
Zolo Muum Kolay Kazandı
Berkenin Kızı Ağır Siklete Rağmen Kazandı
Mr Jingles’tan Gösterişli Galibiyet
Lusia İlk Kısa Vadeli Birinciliğine Ulaştı
Yollaraz Kolay Kazandı
Harlan Draka 2’de 2 Yaptı
A3 Kartepe Koşusunu Bozarslan Kazandı
Bosphorse Mart Sayısı Yayımda!
Demirperde Sezonun Perdesini Açtı
Başımız Sağ Olsun…

Messenger WhatsApp İletişim