Lusia İlk Kısa Vadeli Birinciliğine Ulaştı

İstanbul sentetik pistinde,1400 metre mesafede gerçekleşen ve 4 yaşlı dişi Arap atlarının mücadele ettiği KV-6 koşuyu Lusia (Kaizbert-Dost Eli/Gündeniz), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı ve kariyerinin ilk kısa vadeli koşu galibiyetini elde etti.

Lusia İlk Kısa Vadeli Birinciliğine Ulaştı

İlk metrelerde liderliği alan isim Uluarat oldu. Topaz Girl’ün önünde düzlüğe de lider çıkan safkan, son 100 metreye kadar liderliğini korusa da dış kulvardan gelen Lusia ve Hopadan son metrelerde öne çıkan isimler oldular. Bu ikiliden kazanan isim ise rakibini baş farkıyla geçmeyi başaran Lusia oldu. Hopadan (Karaüzüm-Artvin Güzeli/Kaizbert), önde bekleme yaparak da başarılı koştuğunu gösterdi ve ikinci oldu. En dış kulvardan yaptığı ataklarla sonuç arayan Aydost (Toşur-Aydoğan/Bilgin) ise bu 2 ismin 1,5 boy gerisinde üçüncü oldu.

Katıldığı 10 koşunun 5’ini kazanmayı başaran Lusia, ilk kısa vadeli koşu galibiyetini bu koşuyla elde etti. Son koşusunu 2000 metrede kazanan Lusia, kısa mesafedeki bu galibiyetiyle birçok mesafede başarılı olabileceğini de kanıtlamış oldu.

FACEBOOK TWITTER

Defiant Aradan KV-7 Galibiyeti ile Döndü
Zolo Muum Kolay Kazandı
Berkenin Kızı Ağır Siklete Rağmen Kazandı
Mr Jingles’tan Gösterişli Galibiyet
Lusia İlk Kısa Vadeli Birinciliğine Ulaştı
Yollaraz Kolay Kazandı
Harlan Draka 2’de 2 Yaptı
A3 Kartepe Koşusunu Bozarslan Kazandı
Bosphorse Mart Sayısı Yayımda!
Demirperde Sezonun Perdesini Açtı
Başımız Sağ Olsun…

Messenger WhatsApp İletişim