Lord Of Pelennor 2. Galibiyetine G3 Koşuda Ulaştı

Gazi Koşusu’na yaklaşırken, 3 yaşlı İngiliz tayları için uzun mesafeli mücadeleler önemli sınav niteliği taşıyor. Bu sınavların ilklerinden olan G3 Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu Koşusu da İzmir’de koşuldu. Koşuyu kazanan isim, oldukça sürprizde şans verilen Lord Of Pelennor (Victory Gallop-Invincible Girl/Mountain Cat) oldu.

Lord Of Pelennor 2. Galibiyetine G3 Koşuda Ulaştı

1700 metre mesafede ve çim pistte gerçekleşen koşuda, Dragon Fire ve Lady North liderliği almak isteyen taylar oldular. Starttan kısa bir süre sonra viraja girilen koşuda, Batur Khan ilk virajı iyi dönemeyince koşunun önemli favorisi, G2 Sakarya Koşusu üçüncüsü Special Of Horses’ı da pistin ortalarına kadar sürükledi ve bu nedenle iki tay da büyük avantaj kaybetti. İlk metrelerde Dragon Fire’dan liderliği alan Lady North son düzlüğe de lider çıkan isim oldu. Son viraja girilirken iç kulvara geçen Lord Of Pelennor, düzlüğe 5. sırada çıktı ve artırdığı ataklarıyla bariyer dibinden çok güçlü geldi. Son iki yüz metreye girilirken Lady North’un dışına çıkan tay, son 100 metrede rakiplerine hakimiyetini hissettirerek koşudan 2 boy farkla galip ayrıldı. Koşuya tempo veren Lady North (Torok-Tralles Girl/Unaccounted For) başarılı bir ikincilik elde ederken, koşu boyunca ön grupta konumlanan Dragon Fire (Torok-Happy Valentine/Thewayyouare) ise üçüncü oldu. Koşunun favorisi Special Of Horses (Azaraks-Suzi Gold/Banknote) ise virajda yaptığı hamle ile 4.lüğe girse de, koşunun ilk metrelerinde yaşadığı talihsizlik nedeniyle son metrelerde etkili olamadı ve 6. oldu.

Lord Of Pelennor’un annesi Invincible Girl, dönemin en önemli dişi taylarından biri olarak dikkat çekmiş, G1 Çaldıran Koşusu’nu kazanmış ve 3 yaşlı olarak da G1 Dişi Tay Deneme Koşusu’nda ikincilik elde etmişti. Real Queen ve Lady Derya gibi başarılı yavrular veren annenin ilk Grup koşu galibi yavrusu Lord Of Pelennor oldu. Lord Of Pelennor, geçtiğimiz sezon elde ettiği Maiden koşu birinciliği sonrası A2 Kayı Koşusu’nda ikinci olmuş, G1 Çaldıran Koşusu’nda ise dokuzunculukta kalmıştı. 154 günlük ara sonrası G3 koşu galibiyetiyle pistlere dönen tay, parlak performansıyla yaz sezonu için de önemli bir mesaj vermiş oldu.

FACEBOOK TWITTER

Defiant Aradan KV-7 Galibiyeti ile Döndü
Zolo Muum Kolay Kazandı
Berkenin Kızı Ağır Siklete Rağmen Kazandı
Mr Jingles’tan Gösterişli Galibiyet
Lusia İlk Kısa Vadeli Birinciliğine Ulaştı
Yollaraz Kolay Kazandı
Harlan Draka 2’de 2 Yaptı
A3 Kartepe Koşusunu Bozarslan Kazandı
Bosphorse Mart Sayısı Yayımda!
Demirperde Sezonun Perdesini Açtı
Başımız Sağ Olsun…

Messenger WhatsApp İletişim