Harlan Draka 2’de 2 Yaptı

2023 yılına verdiği kısa ara sonrası ikincilikle başlayan Harlan Draka (Luxor-Write To Me/Iffraaj), Şubat ayında kazandığı Handikap 17 Koşusu’na, Handikap 24 Türk Kalp Vakfı Koşusu galibiyetini ekledi.

Harlan Draka 2’de 2 Yaptı

Beyond Expectation, bildiğimiz koşu stiliyle ilk metrelerde liderliği aldı. Harlan Draka bir önceki koşusunda olduğu gibi lider safkanı yakın takip eden isim oldu. Düzlük dönüldükten sonra ataklarını artıran Harlan Draka, son 300 metreye girilirken jokeyi Müslüm Çelik ile aldığı liderliği bitiş çizgisine korudu ve başarılı kariyerine bir galibiyet daha ekledi. Son 400 metre geçilirken 8. sırada olan Anadolu Şahini (Luxor-Chaposa Strike/English Channel) son metrelerde çok güçlü ataklarıyla farkı yarım boya kadar indirse de ikincilikte kaldı. Son 100 metreye girilirken etkili ataklarıyla ikinciliğe giren ve Harlan Draka’ya oldukça yaklaşan Denizhan (Kaneko-Silva/Karelin) ise üçüncü oldu. İstanbul sentetik pistinde 1500 metre mesafede koşulan koşunun bitiriş derecesi 1.30.40 oldu.

Harlan Draka’nın annesi Write To Me, başarılı yavrularıyla dikkat çeken bir kısrak. 6 yavrusu bulunan kısrağın, 6 yavrusu da koşmayı, 5’i ise koşu kazanmayı başardı. Kısrağın yavruları arasında Dişi Tay Deneme Koşusu galibi Luna Lovegood, 4 KV koşu galibi Write To Ellie ve 2’si KV olmak üzere 6 koşu galibi Es Robero gibi isimler bulunuyor.

FACEBOOK TWITTER

Defiant Aradan KV-7 Galibiyeti ile Döndü
Zolo Muum Kolay Kazandı
Berkenin Kızı Ağır Siklete Rağmen Kazandı
Mr Jingles’tan Gösterişli Galibiyet
Lusia İlk Kısa Vadeli Birinciliğine Ulaştı
Yollaraz Kolay Kazandı
Harlan Draka 2’de 2 Yaptı
A3 Kartepe Koşusunu Bozarslan Kazandı
Bosphorse Mart Sayısı Yayımda!
Demirperde Sezonun Perdesini Açtı
Başımız Sağ Olsun…

Messenger WhatsApp İletişim