A3 Kartepe Koşusunu Bozarslan Kazandı

Kocaeli’de, günün Grup mücadelesi A3 Kartepe Koşusu’nu, son metrelerdeki etkili performansıyla Bozarslan (Özgünhan-Budinkızı/Hisarhan) Halis Karataş ile kazandı.

A3 Kartepe Koşusunu Bozarslan Kazandı

Kocaeli Kartepe Hipodromu’nda 1700 metrede ve kum pistte gerçekleşen A3 Kartepe Koşusu’nda ilk metrelerde liderliği alan isim Gökalan oldu, ancak ilk 500 metre geçildikten sonra yavaş tempoyu değerlendirmek isteyen Vedat Abiş, Halim Ağa ile liderliği rakibinden aldı ve son düzlüğe de lider olarak çıktı. Bu metrelerden sonra kendisini yakın takip eden Bozarslan, her geçen metre hızını artırdı ve son 100 metreye girilirken tüm gruba hakim olup koşuyu 1 boy farkla kazandı. Kanatlı Tay (Tümöz Bey-Ravza/Tigres Light), son metrelerde Bozarslan’a rakip olmak istese de 1 boy geride ikincilikte kaldı. Koşuya ilk metrelerde liderlik eden Gökalan (Ayabakan-İlk Kız/Sezginbey) ise koşudan 3. olarak ayrıldı.

Şubat ayında G3 İzmir Vali Koşusu’nu kazanan Bozarslan, Kartepe Koşusu’nda ikinci G3 galibiyetini elde etmiş oldu. Toplamda 7 koşu galibiyeti bulunan başarılı safkanın bu galibiyetlerinden 3’ü sentetik pistte, 4’ü ise kum pistte geldi.

FACEBOOK TWITTER

Defiant Aradan KV-7 Galibiyeti ile Döndü
Zolo Muum Kolay Kazandı
Berkenin Kızı Ağır Siklete Rağmen Kazandı
Mr Jingles’tan Gösterişli Galibiyet
Lusia İlk Kısa Vadeli Birinciliğine Ulaştı
Yollaraz Kolay Kazandı
Harlan Draka 2’de 2 Yaptı
A3 Kartepe Koşusunu Bozarslan Kazandı
Bosphorse Mart Sayısı Yayımda!
Demirperde Sezonun Perdesini Açtı
Başımız Sağ Olsun…

Messenger WhatsApp İletişim