Defiant Aradan KV-7 Galibiyeti ile Döndü

Dişi Tay Deneme Koşusu öncesi potansiyelli 3 yaşlı dişi tayların bir araya geldiği KV-7 koşuyu, Defiant (Native Khan-Danseur De Feu/Danehill Dancer) Ahmet Çelik ile kazandı.


Zolo Muum Kolay Kazandı

G1 Akdeniz Derbisi’nde elde ettiği başarılı üçüncülük sonrası, 61 kg. sikletiyle KV-7 Polis Günü Koşusu’na katılan Zolo Muum (Papa Clem-Controllable/Al’s Theatre), jokeyi Özcan Yıldırım ile oldukça parlak bir galibiyet aldı.


Berkenin Kızı Ağır Siklete Rağmen Kazandı

Ankara 75. Yıl Hipodromu’nun sezon açılışında, 1400 metre mesafede ve çim pistte gerçekleşen KV-18 Cevdet Karataş Serbest Handikap Koşusu’nu, 62,5 kg sikletle start alan kısrak Berkenin Kızı (Kaizbert-İpekela/Haberbatur), jokeyi Ayhan Kurşunla kazandı.


Mr Jingles’tan Gösterişli Galibiyet

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 1900 metrede ve kum pistte gerçekleşen KV-7 Esat Özbilen Koşusu’nu, son metrelerde yaptığı güçlü sprintle, Ahmet Çelik’in bindiği Mr Jingles (General Quarters-Holy Women/Powerscourt) kazandı.


Lusia İlk Kısa Vadeli Birinciliğine Ulaştı

İstanbul sentetik pistinde,1400 metre mesafede gerçekleşen ve 4 yaşlı dişi Arap atlarının mücadele ettiği KV-6 koşuyu Lusia (Kaizbert-Dost Eli/Gündeniz), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı ve kariyerinin ilk kısa vadeli koşu galibiyetini elde etti.


Yollaraz Kolay Kazandı

İstanbul’da gerçekleşen KV-6 koşuda, süratli stiliyle bildiğimiz Yollaraz’ın (Yaşarcık-Çöldesu/Odinhan) kolay ve etkileyici birinciliğini izledik. Jokeyi Sadettin Boyraz ile ilk metrelerde aldığı liderliği bitiş çizgisine kadar koruyan başarılı safkan, 1400 metre mesafede ve sentetik pistte gerçekleşen koşuyu 1.32.21 gibi iyi bir dereceyle kazandı.En Çok Okunanlar

Bosphorse Mart Sayısı Yayımda!

Aygırlar ve eşleştirmeler üzerine yoğun bir şekilde konuştuğumuz 3 aylık süreç sonunda, Saudi Cup ile birlikte yarışları konuşmaya başladık. Kimileri için basit bir uluslararası yarış festivali gibi görünse de 170 ülkeden canlı olarak izlenilen bir atçılık etkinliğinden söz ediyoruz. Sadece yarışlar özelinde değil, tüm organizasyonun yakından görülmesi için atçılık sektöründeki profesyonellerin mutlaka yerinde izlemeleri gereken bir festival... Her saniyesiyle tam not alan Saudi Cup, dördüncü senesinde de beni etkilemeyi başardı.


Berkenin Kızı Ağır Siklete Rağmen Kazandı

Ankara 75. Yıl Hipodromu’nun sezon açılışında, 1400 metre mesafede ve çim pistte gerçekleşen KV-18 Cevdet Karataş Serbest Handikap Koşusu’nu, 62,5 kg sikletle start alan kısrak Berkenin Kızı (Kaizbert-İpekela/Haberbatur), jokeyi Ayhan Kurşunla kazandı.


Şahin Civacı'dan Kanada'da G2 Koşu Galibiyeti

27 Kasım Pazar günü Kanada’nın Woodbine Hipodromu’nda gerçekleştirilen G2 Kennedy Road Stakes’i Türk jokey Şahin Civacı’nın bindiği Candy Overload (Reload-Mini Candy/Candy Ride) isimli safkan kazanmayı başardı.Yarış

Harika Çocuk, Cosmic Kid

İki yaşlı İngiliz taylarına ait iki Grup 1 koşudan sonuncusu olan Çaldıran Koşusu, aynı zamanda taylar için sezonun en önemli mücadelesi olarak da kabul edilir. Veliefendi’de 1600m çim pistte gerçekleştirilen koşunun favorisi, ilk defa bu mesafeye çıkacak olmasına rağmen, diğer Grup 1 yarışı da kazanan Lion Victory (King David - Rafia / Ramadan) idi.


Oğlum Doruk Işıldıyor

4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına ait G1 Byerley Türk Koşusu, 7 Ekim’de Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu. 2000m sentetik pistte düzenlenen koşu G1 19 Mayıs Koşusu ile aynı pist ve mesafede koşuluyor. İki yarış arasındaki tek fark, bugünkü koşuya 3 yaşlıların da katılabilmesi.


162. Melbourne Cup - İçinde İnanılmaz Öyküler Barındıran Koşu

Sadece at yarışı yönüyle değil, dünyanın önde gelen spor etkinlikleri arasında yer alan Melbourne Cup, 1 Kasım Salı günü Flemington Hipodromu’nda koşuldu. Koşunun galibi 5 yaşındaki Gold Trip (Outstrip-Sarvana/Dubai Destination) uzun süreden sonra birçok ilki de başararak bu zafere uzandı.Yetiştiricilik

TJK Aygır Tanıtım Etkinliği Düzenledi

TJK yeni aygırlarını Karacabey Pansiyon Hara ve İzmit Aşım İstasyonunda gerçekleştiridiği organizasyonla yetiştiricilere tanıttı. Etkinliğe at sahibi, antrenör ve diğer sektöd paydaşlarında da yoğun bir katılım vardı.


Fearless King Yakında Türkiye’de

2023 aşım sezonundan itibaren Türkiye’de yetiştiricilere hizmet vermek üzere, Türkiye Jokey Kulübü tarafından satın alınan Fearless King (Kingman-Astrelle/Makfi) karantina işlemleri bittikten sonra Aralık ayında Türkiye’ye gelecek.Satış

Tattersalls ve Türk Atçılar Depremzedelerle Omuz Omuza…

İngiltere’deki yardım kuruluşları, Afet Acil Durum Komitesi (DEC) önderliğinde, Türkiye ve Suriye’deki afetzedelere yardım sağlamak üzere kampanya başlattılar. Tattersalls da yardım amaçlı online aygır aşım hakkı satış organizasyonu düzenleyerek bu kampanyaya destek sağladı. En yüksek fiyata ulaşan aşım hakkını ise Türk at sahibi ve yetiştirici Emir Alkaş satın aldı.Röportaj


At Sağlığı


Haber

BOSPHORSE Dergi Olarak İkinci Yılımızı Kutladık

Bosphorse Dergi olarak ikinci yılımızı bitirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu süre boyunca atçılık dünyasında yaptığımız röportajlar ve katıldığımız organizasyonlarla global bir dergi olma yolunda emin adımlar atıyoruz.


Halis Karataş 7.000 Barajını Aştı

Kariyerinde sayısız başarılara sahip Türk sporunun efsane ismi Halis Karataş, 21 Aralık Çarşamba günü Aslan Luigi (Scarface-Ciripaha/Big Brown) isimli safkanla katıldığı yarışı kazanarak, 7.000. Zaferine imza attı. 20 Haziran 1987 tarihinde katıldığı ilk yarışını kazanarak mesleğine birincilikle başlayan şampiyon jokey, 25.659 kez çıktığı pistlerde % 27 kazanma oranıyla 7.000 kez potoyu önde geçmeyi başardı.


TJK Resim Yarışması Sergisi Büyük İlgi Görüyor

TJK Resim Yarışması Sergisi Büyük İlgi Görüyor. Türkiye Jokey Kulübü tarafından at temalı eserler yaratılmasını teşvik etmek adına “At, At Sevgisi ve At Yarışı” konulu geleneksel resim yarışmasının 11.’si bu sene düzenlendi.


Messenger WhatsApp İletişim