Hakkımızda


Türk atçılığının, Dünya genelinde takip edilebilmesi ve aynı zamanda Türk atçılarının, Dünya çapındaki organizasyonlar ve gelişmelerden haberdar olması amacıyla İngilizce/Türkçe bir dergi yapmaya karar verdik. İlk sayımızı Pandemi sürecindeyken, Ekim 2020'de çıkarttık. Çok büyük bir ilgiyle karşılanan ilk sayı sonrası ilk 4 sayı biraz daha sektör içerisinde ve ücretsiz dağıtıldı. Gelen yoğun talepler sonrasında ücretli olarak satılmaya başlayan dergimiz aynı zamanda iletişim bakanlığı ve diğer yetkili birimlerce de ulusal bir dergi olarak kabuş edildi. 

İkinci yılında her ay Dünya genelinde 40'dan fazla ülkede yaklaşık 4.000 kullanıcı tarafından okunan dergimiz, global satış organizasyonlarından da düzenli olarak reklam almaya başladı. Tattersalls, Arqana, Keeneland, e-nicks ve GBRI gibi Dünya çapındaki şirket ve kurumlardan reklam alan dergimiz Türkiye'de de büyük bir ilgiyle takip edilmektedir. 

Dergiyle beraber başlayan yarış sonrası jokey, seyis, antrenör ve yetkililerle yapılan röportajlarımız da sektöre büyük bir heyecan getirmiştir. Sadece türkiye'de değil Dubai, Fransa, İngiltere ve Suudi Arabistan'dan da yaptığımız yayınlar ve röportajlarla Türk yarış severlere oradaki heyecanları da yansıttık. Özellikle Türk atçılık tarihinde bir ilk olan 2022 yılındaki Dubai Super Saturday gününde 3 Türk atımız aynı gün yurtdışında koşulara katıldı. Türkiye'den giden tek medya kuruluşu olarak öncesi ve sonrasında gerçekleştirdiğimiz röportajlarla oradaki heyecanı anbean Türk yarışseverlere yansıttık. Yurtdışındaki medya için de Türk atçılarıyla röportajla ayarladık. Tüm bunları yaparken Türk atçılığı ile Global atçılık camiası arasında bir köprü oluşturmaya çalıştık.

Bugün geldiğimiz noktada ise Türk atçılığında yerini sağlama almış bir marka olarak BOSPHORSE, Dünya çapında bilinen ve takip edilen bir Türk markası olarak gurur kaynağımız olmuştur. Her geçen gün yeniliklerle, Türk atçılığına değer katmak için kalitemizden ödün vermeden çalışmaya devam ediyoruz. 

 

Messenger WhatsApp İletişim