8 Nisan 2023

Mr Jingles’tan Gösterişli Galibiyet

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 1900 metrede ve kum pistte gerçekleşen KV-7 Esat Özbilen Koşusu’nu, son metrelerde yaptığı güçlü sprintle, Ahmet Çelik’in bindiği Mr Jingles (General Quarters-Holy Women/Powerscourt) kazandı.

Mr Jingles’tan Gösterişli Galibiyet

KV-7 mücadelede, ilk metrelerde liderliği alan isim Ghost Cat oldu. Düzlüğe kadar liderliğini koruyan safkan, düzlük dönülürken rakipleriyle farkı açmaya başladı. Ancak koşuyu arka grupta takip eden Mr Jingles, son 400’den sonra başladığı çok güçlü ataklarının meyvesini son 100 metrede aldı ve bu metrelerde rakibini yakalayan safkan, son 50 metrede çok kolay tempoda farkı da açtı ve koşuyu 3,5 boyluk farkla kazanmayı başardı. Liderlik ettiği koşuda oldukça iyi performans gösteren ancak çok formda bir rakibe geçilen Ghost Cat (Mehmet Bora-Balerina/Mountain Cat) başarılı bir ikincilik elde ederken, Haçım (Cuvee-Havar/El Corredor) ise üçüncü oldu.

Son koşusunda forma safkan Repair Man’i geçmeyi başaran Mr Jingles, bu koşuda da virajı oldukça gerilerde dönmesine rağmen göz alıcı bir sprintle birinciliğe uzanan isim oldu ve yaz sezonu için de iddialıyım mesajını verdi.

Oytun Yağız Göksel

Paylaşım

Diğer Yazılar