KLASİK YARIŞLAR VE GAZİ KOŞUSU…

Körfez ülkelerinde gerçekleştirilen yarış festivallerinde, ayda bir veya iki defa da olsa kendini ispat etmiş, uluslararası kalitede atları izleme şansımız oldu. Yaz sezonunun başlaması ile birlikte de her hafta sonu, dünyanın farklı ülkelerinde umut vadeden atları klasik koşularda izlemeye başladık. Japonya ve İngiltere’de tay denemeler koşulurken, Amerika’da Kentucky Derby gibi büyük bir heyecana ve sürprize sahne oldu. Pandemi sonrası seyircilere tamamen açılan yarışlarda ise heyecan kaldığı yerden devam ediyordu.

İngiltere tay denemeler ve Tattersalls Breeze-Up satışlarını izlemek için atçılığın merkezi de denilebilecek Newmarket’e gittim. Genç nüfusun yarışlara verdiği değer ve özen gerçekten görülmeye değerdi. Harika görüntüler eşliğinde sabah idmanlarını izlemek, atların şehrin her tarafına yayılışına ve sosyal hayatta gördükleri saygıya şahit olmak benzersiz bir deneyimdi. British Championship Series ve Great Britain Racing International çalışanlarının dergimize ve bana karşı göstermiş olduğu ev sahipliği ise geziyi daha da keyifli hale getirdi.

Bu sayımızda yurtiçi ve yurtdışında başlayan klasik koşuların detaylarını ve atçılıkta öne çıkan at ve atçıların hikayelerini okuyacaksınız. Çok özel konu ve konukların olduğu Mayıs sayımızda ayrıca çok özel bir de yazarımız var, Ömer Halim Aydın. Dünya atçılığında Triple Crown yapmış tayların yer alacağı bir yazı dizisiyle sizlere sunacağımız yazılarda şampiyonların bilmediğiniz hikayelerini de okuyacaksınız.

Her sayımız bizim için özel olsa da en özel koşumuz, Gazi Koşusu’nun da olduğu Haziran sayısı bizim için hepsinden daha değerli. Bir sonraki sayımızda hem sayfa sayısını hem de baskı sayısını arttırarak Türkiye ve dünyada daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacağız. Gazi Koşusu özel olarak da adlandıracağımız dergimizde yer almak ve okuyucularımıza ulaşmak istiyorsanız erkenden bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Çünkü bugüne kadar yaptığımız en iyi dergiyi, Gazi Koşusu’na yakışır bir şekilde çıkarabilmek adına şimdiden çalışmaya başladık.

Bugün bu sayımızın keyfini çıkartın ve 26 Haziran’daki Gazi Koşusu için geri sayıma başlayın…

mehmet

BOSPHORSE Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: