Kasım’da AT Başkadır…

BOSPHORSE KASIM

Kasım sayımızda online olarak yayımda! Online okumak için tıklayınız.

Dergimizin bu sayısında kuşkusuz en merak edilen bölüm, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Sn. Serdal Adalı ile yapmış olduğumuz röportajdır.

Sorduğumuz tüm sorulara cevap aldığımız bu röportaj sayesinde güncel süreç ve gelecek dönem hakkında detaylı bilgilere ulaştık.

Ekim ayı içerisinde, Türkiye’de koşulan 11 Grup 1 yarışı da kısa kısa değerlendirdik. Rekor fiyatla (1 Milton 200 Bin TL) satılan Cevhertay dahil, TİGEM Tay Satışları nasıl geçti?

Ekim Ayı sonunda Türkiye’de oluşan istatistiklerin özeti, Türkiye’deki aygırlardan bazılarının reklamları ve daha fazlası Ekim sayımızda.

Gerçekten de daha fazlası! çünkü Kasım sayımız uzun aradan sonra tekrar 84 Sayfa…

Faisal Al Rahmani

Dünya Arap Atı Yarışçılığına yön veren kuruluş IFAHR’in yeniden başkanı seçilen Faisal Al Rahmani ile Arap Atçılığının dünü, bugünü ve yarınını konuştuk. Yönetiminde olduğu UAE President Cup ile Arap Atçılığı’nın Dünya’ya tanıtılmasında büyük katkıları olan organizasyon hakkında da bilgi aldığımız Al Rahmani’ye ayrıca Türkiye’deki Arap Atçılığı hakkındaki görüşlerini de sorduk.

Her sene Ekim ayının ilk pazar günü Paris’in Longchamp Hipodromu’nda düzenlenen Prix de l’Arc de Triomphe bu sene çok özeldi çünkü 100. yılını kutladı!

Arc Weekend olarak da adlandırılan bu haftasonu boyunca Dünya’nın en iyi Arap ve İngiliz atlarını izlemek mümkün. Ayrıca Cumartesi akşam Fransızların at satış şirketi ARQANA tarafından düzenlenen The Arc Sale de özel ilgi gören organizasyonlardan.

2 gün öncesinde ise Dünya’nın en önemli Arap Atı satış organizasyonu yine Paris’te ama Saint-Cloud Hipodromu’nda yapılıyor. ARQANA Purebred Arabian Sale olarak adlandırılan satış her sene, özellikle körfez ülkelerindeki Arap atı sahiplerini cezbediyor.

Paris’e bu hafta gelmek için çok sebep varken bir de üzerine Türkiye Jokey Kulübü Koşusu da cuma gününe denk gelince biz de BOSPHORSe olarak soluğu Paris’te aldık ve unutulmaz filme atfen de başlığı böyle attık: Paris’te AT Başkadır…

mehmet

BOSPHORSE Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: