Eylül Sayısı Yayımda!

2020 yılının ekim ayında başladığımız serüvenimize birinci yılımızı bitirmenin gururuyla devam ediyoruz. 12. Sayımız olan Eylül sayımızda Ahmet Çelik ve Murat Saraçoğlu röportajlarıyla birlikte bir kez daha dolu dolu içeriklerle karşınızdayız.

Ahmet Çelik & Murat Saraçoğlu Röportajları

Son 7 yılda üst üste kazandığı Gazi Koşularıyla taraflı tarafsız herkesin takdirini toplayan Ahmet Çelik, mesleğinin başlangıcından bugüne kadar yaşadığı zorlukları ve bu seviyeye hangi yollardan geldiğini içtenlikle anlattı. Yarışseverler ve sektör paydaşları için çok önemli bilgiler de veren jokey, açık sözlülüğüyle okuyucular için keyifli bir röportaj verdi.

Reyting rekorları kıran Bir Zamanlar Çukurova dizisinin yönetmeni Murat Saraçoğlu ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Aynı zamanda at sahibi ve yetiştirici olan Saraçoğlu, bizi Saraçoğlu&Kızılca çiftliğinde ağırladı. Kendisinden, atçılığa başlayış serüvenini, at sahibi olarak yaşadığı duyguları ve yeni oluşumlarıyla ilgili düşüncelerini öğrendik. Ayrıca birlikte yetiştiricilik yaptıkları Hikmet ve Azad Kızılca da sohbetimize eşlik etti. Eski dostların, yeni projesini detaylarıyla sizlere aktardık.

Türkiye’deki yetiştiricilik faaliyetlerinin başlangıcı, gelişimi ve bugününü de Türkiye jokey Kulübü verileri ışığında Reşat Köstem’in kaleminden derledik. Son yıllarda yapılan önemli Aygır transferlerini ve sonrasında ortaya çıkan şu anki durumu da paylaştık.

Dünya Çapında Önemli Yarışlar

Amerika Saratoga’da düzenlenen yarış festivalinde bir çok şampiyon safkan piste çıktı. Ayrıca Shergar Cup’ta da izleyiciler önemli safkanları canlı izleme şansı buldular. Türkiye’de de 2020 yılının Gazi Şampiyon’u Call To Victory yeniden kazandı. 3 yaşlı Arap atlarından Kır Ejder ve 2 Yaşlı İngiliz atı Aegean Finale gösterişli galibiyetlere imza attılar.

İş Ortaklarımız

Her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da yine özel destekçilerimiz Türkiye Jokey Kulübü. Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden Kurt Systems. Türkiye’nin önde gelen otellerine sahip Anadolu Hotels. Satılık atlarını dergimizde de paylaşan Marmara Harası. Yerli ve milli sermaye ile Dünya’ya açılan DST Power Jeneratör. Satılık at ilanıyla dergimizde yer alan, Light Of Darkness ile türk atçılığını Fransa’da temsil eden Sevim ekürisi. İlk günden beri bizleri hep destekleyen Saral İlaç ve her zaman desteğini hissettiren Kurtel Ekürisi de bu sayımızda dergimizde yer alıyorlar.

Özel konulara ek olarak dünya genelinde gerçekleştirilen, satış, yarış ve yetiştiricilik haberleri, öne çıkan detaylar ve atçılığa dair ne varsa her ay olduğu gibi Eylül sayımızda da BOSPHORSE dergisinde okuyabileceksiniz. Şimdiden keyifli okumalar dileriz…

https://issuu.com/bosphorse

mehmet

BOSPHORSE Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Bir Cevap Yazın