15 Nisan 2023

Defiant Aradan KV-7 Galibiyeti ile Döndü

Dişi Tay Deneme Koşusu öncesi potansiyelli 3 yaşlı dişi tayların bir araya geldiği KV-7 koşuyu, Defiant (Native Khan-Danseur De Feu/Danehill Dancer) Ahmet Çelik ile kazandı.

Defiant Aradan KV-7 Galibiyeti ile Döndü

Chaika’nın iyi bir start çıkışıyla liderliği almasıyla başlayan koşuda, Ahmet Çelik beriyer dibinden Defiant’ın hızını artırıp ilk 100 metre geçildikten sonra liderliği aldı. Matsukaze ve Chaika tarafından yakın takip edilen tay düzlüğe lider çıktı. Son metrelerde güçlü gelen Arya Sansa’ya da direnen safkan, 182 günlük dinlenme periyodundan önemli bir galibiyetle dönmeyi başardı. Arya Sansa (Kaneko-Flawless Victory/Victory Gallop) son metrelerdeki güçlü ataklarıyla başarılı bir ikincilik elde ederken, Chaika (Marcavelly-Queen Regent/Medaglia D’oro) ve Paper Queen (Daily Mail-Lucky Name/Sri Pekan) ikilisi üçüncülüğü at başı olarak paylaştılar.

İlk koşusunda, Şartlı 1 koşuda son metrelerde yaptığı etkili sprintle kazanan Defiant, ikinci koşusunda KV-7 Dünya Gıda Günü Koşusu’nda ise dördüncülük elde etmişti. Bu koşu sonrası istirahat dönemine giren tay, kış sezonu hazırlandığı Ankara’da katıldığı koşuda, 182 günlük arasına rağmen önemli bir galibiyet almış oldu ve Dişi Tay Deneme Koşusu için de olumlu sinyaller verdi.

Mehmet Marangoz

Paylaşım

Diğer Yazılar