4 Nisan 2023

Boranes İlk Sınıf Koşu Galibiyetinde Pist Rekoru Kırdı

Antalya’da gerçekleşen A3 Koşu’da zafere ulaşan isim, Vedat Abiş ile koşuya katılan Boranes (Luxor-Lady China/Chineur) oldu.

Boranes İlk Sınıf Koşu Galibiyetinde Pist  Rekoru Kırdı

Koşunun ilk metrelerinde liderliği alan isim Captain Fantastic oldu. Son düzlüğe kadar Luminescence tarafından yakın markaja alınan Captain Fantastic, viraj dönüldükten sonra liderliğini netleştirdi ve koşunun favorisi Çakırdağlı’nın tüm ataklarına karşılık vermeyi başardı. Ancak dış kulvardan güçlü bir sprint yapan Boranes, son 200’de rakibini yakaladı ve bu metrelerden sonra farkı 3 boya kadar çıkararak koşuyu kazanmayı başardı. Koşuya 2 boy geç başlamasına rağmen çok parlak bir performans sergileyen Boranes’in 1700 metre mesafede ve sentetik pistte koşulan koşuda gerçekleştirdiği 1.41.46’lık derece de pist-mesafe rekoru olarak kayıtlara geçti. Koşuya tempo veren Captain Fantastic (Mshawish-Rahaf/Street Cry) ikinci olurken, koşunun favorisi, formda safkan Çakırdağlı (Deha-Grand Woman/Unaccounted For) ise Captain Fantastic’in 2 boy gerisinde bir üçüncülük elde etti.

Koşu hayatına 3 yaşlı olarak başlayan Luxor temsilcisi Boranes, ilk koşusunu kum pistte kazandı. İlk 2 çim pist denemesinde sınıf koşularda şansını deneyen tayın ilk çim pist galibiyeti ise Adana’da ve 2000 metre mesafede geldi. 3. galibiyetinde, kariyerine ilk sınıf koşu galibiyetini bir Grup koşuda ekleyen Boranes, oldukça formda atları geçerek sezon için de ilgililerine umut verdi.

Oytun Yağız Göksel

Paylaşım

Diğer Yazılar