96. Gazi Koşusu

Türk atçılığının Gala’sı Derbi Koşusu 26 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulacak. Bu koşuya giderken safkanların performanslarını yorumladığımız Gazi Koşusu’na Doğru yazı dizisinde ikinci bölümü Haziran sayımızda okuyabilir ve Gazi Koşusu hakkında bilgilerinizi güncelleyeblirsiniz.

Ömer Halim Aydın’ın Dünya genelinde Triple Crown yapan atları ayrıntılarıyla anlattığı “Başarının Doruğu” yazı dizisinde, bu ay Ormonde soyundan gelen şampiyon atları okuyabilirsiniz.

29 Mayıs 2022 tarihinde aramızdan ayrılan efsane jokey Lester Piggott’un kariyerini yazdığımız zaman tünelinde, bir çok tanıdık at ismine rastlayacak, belki de izlediğiniz o yarışları anımsayacaksınız.

Milli Binici Tülay Aksoy ile 2 atıyla katıldığı Ayşe And Kupası’nı ilk iki sırada tamamlayarak gösterdiği başarıyı konuştuk.

Veliefendi’de başlayan klasik sezon yarışlarını, İrlanda, Fransa ve Almanya tay deneme yarışlarını.

En çok Gazi Koşusu kazanan jokey Mümin Çılgın’ı ve son yıllarda önemli başarılara imza atıp, 2019 ve 2020 yıllarında The Last Romance ve Call To Victory ile üst üste iki yıl Gazi Koşusu’nu kazanan Onur Özelcanat röportajı da haziran sayımızda…

Haziran sayımızı buradan okuyabilirsiniz.

mehmet

BOSPHORSE Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: